Výstavy 2014

V roce 2014 naše stáj spolupořádala mezinárodní výstavu miniaturních koní v Brně- MHCE Show, Brno Trophy .

Tato výstava je řazená  v seriálu výstav Miniature Horse Club Europe, který sdružuje chovatele miniaturních koní a vede Evropskou knihu AMHA , EUSAM.

Brno Trophy byla premiérová mezinárodka, zúčastnili se svými koňmi čtyři zahraniční vystavovatelé, z toho dva z Německa a dva z Rakouska.

Toto považujeme za průlomové, zahraniční vystavovatelé byli překvapeni vysokou úrovní výstavy i kvalitou vystavovaných koní. Až na malé vyjímky part breed koní byla většina koní registrována v AMHA . Samotná show nebyla oficiální AMHA, ale byla posuzována podle pravidel AMHA.  Na regulérnost a správný průběh dohlíželi rozhodčí  p. Ben Wetering a ring stevard p. Carla Sold z Holandska. Oba jsou přední chovatelé AMHA, p. Ben de  Wetering je také funkcionář a posuzovatel . Dle jejich slov Brno Trophy se může směle srovnávat s MHCE i ICAMH výstavami ve světě, Byli nadšeni krásou šerp a trofejí, které na jejich výstavách nejsou obvyklé. Uroveň koní hodnotili velmi dobře, menší nedostatky vidí v kondici a předvedení koní.

Na této show naši koně získali tato umístění:

Moritzbergs EK Black Jack

Champion Amateur senior Stallion

Champion Open Senior Champion

Grand Champion Open Senior Stallion

Champion Liberty

Champion Jumping

 

Další koně si také odvezli vítězství i umístění.

Silk Flower Another Dream dostala Champion Open ,Rezerve Champion Amateur ,

Silver Star Another Dream byla vystavena  pouze jednou   a získala  Reserve Champion v těžké  mezinárodní konkurenci

Murligdens Augustus Silver Stone bral Rezerve Champion Jumping a Rezerve Champion Country Plesure Driving.

 

Následně jsme se rozhodli přijmout pozvání na Dutch International Open v Holandsku v Aaltenu. Jeli jsme poprvé na schválenou AMHA  show.

Naši koně se rozhodně neztratili a byli schopní v obrovské konkurenci špičkových koní získat několik umístění. Získali jsme cenné zkušenosti, stále ještě máme co dohánět jak v treningu, tak i předvedení koní. Byli jsme nadšení přátelskou atmosférou a odjížděli spokojeně s   množstvím zážitků a nových poznatků.

Moritzbergs EK Black Jack

3 místo  Amateur senior Stallion

 Rezervní Champion Open Senior Champion

Champion Jumping

Silk Flower Another Dream  brala 2 x třetí místo

Silver Star Another Dream získala 1x třetí místo